עורך דין מקרקעין בחיפה והקריות

1. קנייה או מכירת דירה
בעסקת קנייה או מכירה מעורב כסף רב, לעיתים כסף שחסכתם כל חייכם. חשוב שתגיעו מוכנים עם ידע ונסיון, ועם ההבנה שזהו תחום מורכב מפרטים רבים, כולם חשובים עד מאוד.
יעוץ ראשוני- לפני שאתם ניגשים למו״מ אנחנו מעניקים לכם ייעוץ ראשוני לקראת מו״מ, הכולל הכוונה משפטית ומסחרית הן מול הרוכש/קונה, מול בנקים, מעניקים לכם את הבטי המיסוי השונים המגיעים לעיתים לכסף רב שיכול להשפיע על שיקוליכם.
ליווי במו״מ- יש לנו נסיון רב בעסקאות רבות, מה שבא לידי ביטוי בחשיבה יצירתית ויכולת ירידה לפרטים שיכולות לפתור לפעמים מו״מ שתקוע, או להבהיר פרטים שלעיתים הצד השני מסתיר מסיבות הטובות לו. במהלך המו״מ אנו מלווים ומייעצים ללקוחות כדי שאלה יקבלו את ההחלטה הנכונה ביותר משפטית ומסחרית.
בדיקות מקדמיות- לכל דירה יש ״הסטוריה״ ולכל עסקה יש מאפייני נכס ומאפייני לווה- אנו בודקים את העבר הן של השטח, של הדירה, ואנו עושים את הבדיקות בכדי שהבנק, ממנו תקחו את המשכנתא, יאשר לכם אותה. הבנק בודק הן מאפייני נכנס והן מאפייני לווה, ואנו עושים בדיקות שכאלה כדי שאתם תוכלו לעשות את העסקה הנכונה לכם.
עריכת וחתימת חוזה המכר ומסמכים משפטיים נלווים- לחוזה חשיבות רבה, לכל פרט ופרט בו, וחשוב מאוד שכל מה שעלה במו״מ ייכתב בצורה מדויקת ובהירה בחוזה. בנוסף יש טפסי הערות אזהרה, דיווחים מקוונים לשלטונות המס ועוד.
ליווי שלבי העסקה עד להשלמת הרישום- עד לרגע הרישום בטאבו או במנהל יש עוד דרך שיש לעשות. טפסים רבים, התנהלות מול הבנק…ביורוקרטיה…אנו מלווים אתכם עד לסיומו של התהליך כולו.

2. הליכים משפטיים
בתחום המקרקעין והנדל״ן מתגלעים לעיתים סכסוכים משפטיים. הנפוצים שבהם הם סכסוכי שכנים בבתי דירות, ורבים מהם מתבררים בבית משפט יעודי (המפקחת על המקרקעין). המורכבים יותר מתבצעים בבתי משפט השלום ובמקרים קשים יותר בבית המשפט המחוזי ואף בבית המשפט העליון.
גם כאן, הפרטים הקטנים מרכיבים תמונה גדולה, והיכולת והנסיון שלנו להגיע לכל הפרטים קטנים, מעניקה ללקוחות שלנו יתרון משמעותי.

3. מקרקעין בקיבוצים
תחום זה הוא יחסית חדש, מתפתח ואף נישתי. הקיבוץ דורש התבוננות אחרת וגישה שונה (הבנה שיש עוד גוף משפטי שנקרא הקיבוץ). לקיבוצים עקרונות יסוד דומים אך קיים שוני מקיבוץ לקיבוץ אותם יש ללמוד. גם כאן האפשרות להפריד בין פרט לפרט, לנתח אותם לעומק ואז לחבר אותם יחדיו, מעניקים לנו יתרון.